Co mówi nam woda o szczęśliwym życiu? Badania Masaru Emoto.

Słyszeliście o kontrowersyjnych badaniach japońskiego naukowca Masaru Emoto? Załóżmy, że wszystko posiada swoją energię: każde słowo, ich zestaw (np. utwór muzyczny, wiersz, modlitwa), ale też obrazy, miejsca, my sami. Ciężko w to uwierzyć, prawda? Niby tak trudno zobaczyć jej bezpośredni wpływ na nasze życie! Jednak Doktor Emoto znalazł sposób na ujawnienie tajemniczej, z pozoru niewidzialnej energii. W swoich eksperymentach badał jej wpływ na… wodę. W jaki sposób?

Wszystko zaczęło się od zamrożenia próbek wody z różnych źródeł (kran, górski strumień, jezioro w pobliżu miasta, itd.). Podczas obserwacji kryształów pod mikroskopem okazało się, że źródło wody ma ogromny wpływ na jego kształt! Im czystsza woda, tym bardziej wzór był regularny, symetryczny, podobny do gwiazd – płatków śniegu. Niesamowite, prawda?

W kolejnych etapach badań korzystano z wody destylowanej. Na różne próbki takiej samej wody przyklejano kartki z różnymi słowami (np. “kocham”, “nienawidzę”), następnie je obserwowano po zamrożeniu. W podobny sposób badano wpływ muzyki, czy obrazów. Chyba domyślacie się wyników badania :) Słowa, zwroty negatywne, muzyka przepełniona gniewem i agresją tworzyły brzydkie, chaotyczne wzory. Z kolei pozytywne słowa, radosna muzyka sprawiała, że kryształy stawały się po prostu piękne, harmonijne .

Kiedy w obliczu badań doktora Emoto uświadomimy sobie, że nasze ciało składa się z prawie 80% z wody – wnioski są oczywiste. Szczęście w naszym życiu ściśle zależy od tego, czym się otaczamy. I na odwrót – szczęście ludzi dookoła zależy od tego, co my im dajemy. Jesteś tym, co jesz. Z kim przystajesz, takim się stajesz. Ta nauka jest znana od lat, jednak chyba nigdy nie traktowaliśmy jej poważnie. Przecież to wszystko brzmi co najmniej magicznie. Jednak mówię Wam, coś w tym jest!

Od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na to, co jem, co widzę, co czytam, czego słucham, gdzie przebywam – wyraźnie widzę, że te wszystkie aspekty mają szalony wpływ na moje samopoczucie! Takie świadome życie jest niestety związane z ogromnym wysiłkiem polegającym na konsekwencji oraz radykalizmie. Ja jednak wyznaję zasadę pierwszego kroku. Jeśli masz cel (a to już sukces), jednak nie wiesz, jak go osiągnąć – zrób pierwszy krok. Wobec badań Emoto – może wprowadź w swoim domu zakaz przeklinania? Albo chociaż przyklej do butelek karteczki z hasłami “Kocham Cię!”, “Jesteś wspaniały”. To bardzo dobry kierunek zmian

Emoto opisał swoje badania w książce Woda. Obraz energii życia. Sięgnijcie po nią, jeśli chcecie zobaczyć oryginalne zdjęcia przeprowadzanych eksperymentów! Więcej informacji o badaniach znajdziecie też np. tutaj.

A na koniec zobaczcie przykłady kryształów!

woda z Lourdes
zabiję cię
Adolf Hitler
dziękuję

 

 

 

 

Matka Teresa
woda po modlitwie
woda po modlitwie
miłość