Gra Usta & Wąsy do pobrania – sprawdźcie, jak dobrze się znacie!

Przygotowaliśmy dla Was super prostą grę Usta & Wąsy. Dzięki niej możesz szybko ocenić swój stan wiedzy o partnerze, a także sprawdzić wiedzę partnera na Twój temat! Sprawdźcie, jak dobrze się znacie!

Na czym polega gra?

Zasady są proste.

Gra zawiera oczywiście planszę, znaczniki ust, znaczniki wąsów oraz karty faktów (np. data urodzin, numer buta czy… kolor szczoteczki ).

Na etapie przygotowania gry należy na każdym polu planszy położyć losowo wybraną kartę faktu w taki sposób, aby treść faktu była ukryta.

Na zmianę wybieracie po 1 dowolnym polu i odkrywacie kartę faktu, która się na nim znajduje. Próbujecie odgadnąć odkryty fakt o Waszym Partnerze / Waszej Partnerce.

Jeśli prawidłowo odgadniecie dany fakt, możecie na danym polu umieścić swój znacznik (usta albo wąsy).

W przypadku niepowodzenia losujecie kolejny fakt ze stosu niewykorzystanych kart faktu i umieszczacie go na danym polu, oczywiście w taki sposób, aby treść faktu była zakryta.

I wariant wygranej
Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza ułoży 4 swoje znaczniki pod rząd, w linii prostej albo na ukos.

II wariant wygranej
Gra kończy się w momencie zapełnienia całej planszy znacznikami wąsów oraz ust. Wygrywa osoba, która posiada większą ilość swoich znaczników na planszy.

Proste, co nie?


Kilka faktów na temat gry

  • Uwaga – gra zawiera aż 75 różnych faktów oraz puste karty, na których możecie sami dopisywać swoje propozycje. Ze względu na sporą ilość faktów oraz dużą losowość, gra bawi przez wiele rozgrywek!
  • Poziom trudności odgadywanych faktów jest naprawdę różnorodny! Mieliśmy z Leniuchem niezły ubaw podczas kompletowania listy faktów. Szczerze? Podczas tej gry naprawdę wiele dowiedziałam się zarówno o Leniuchu, jak i o sobie samej!
  • Czas rozgrywki zależy od wybranego wariantu wygranej. W krótszej wersji to kilkanaście minut, w dłuższej ok. 45 minut. Uwaga! Wylosowane karty faktów często rozpoczynają długie rozmowy! A to może znacząco wydłużyć czas zabawy!

Pobierz grę!


Wskazówki dotyczące druku

Wydrukujcie grę na grubym papierze. Dzięki temu zabawa będzie szybka i łatwa, natomiast sama gra stanie się odporna na podstawowe zniszczenia.

Pamiętajcie, aby część stron wydrukować w sposób dwustronny (strony kart faktów, znaczników oraz strony tła). Po wycięciu karty będą same zachęcać Was do gry!


Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasza gra! Dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze wrażenia

Jeśli jesteście zainteresowani naszą inną zabawą związaną z poznawaniem siebie nawzajem w związku – kliknijcie na 36 pytań do zakochania