10 darmowych, minimalistycznych motywów WordPress na bloga

Kilka miesięcy temu podrzuciłam Wam artykuł o kobiecych motywach WordPress. Tym razem mam dla Was paczkę podobnych, minimalistycznych szablonów. Wiem, że znalezienie prostego motywu, który jednocześnie będzie miał swój charakter, jest trudnym zadaniem. Minimalistyczna forma często kończy się na pustej, białej, nudnej stronie. A tego nie chcemy, prawda? Mam więc nadzieję, że moje zestawienie pomoże komuś w wordpressowych poszukiwaniach.


1.Loose

Unikatowa propozycja dla odważnych. Mamy slider, edycje kolorów, 3 różne opcje wyświetlania strony głównej, a przede wszystkim mamy współczesny design. To nie jest szablon dla każdego. Albo go pokochasz, albo znienawidzisz.


2. Orsay

Piękny, szeroki slider na stronie głównej. W prosty sposób można edytować podstawowe elementy witryny. Forma minimalistyczna, jednak bardzo z klasą. Dodatkowy plus za dokumentację.


3. Serenti

Elegancki motyw z duszą. Posiada swój charakter, odznacza się wśród motywów konsekwentną stylistyką. Posiada wbudowany slider, podstawowe widgety, różne opcje wyświetlania strony. Jest i dokumentacja. Sama radość!


4. OdierLite

Niesamowicie oryginalny, odważny szablon, który zgrabnie łączy minimalizm z kreatywnością. To motyw, dzięki któremu Twój blog zostanie na długo zapamiętany przez czytelnika. Jest slider, jest dokumentacja, jest podstawowa personalizacja.


5. Angilla

Na stronie głównej zobaczycie duży slider ostatnich postów. Szablon daje Wam możliwość wyboru sposobu wyświetlania artykułów, edycji kolorów czy czcionki. Do motywu dołączona jest dokumentacja.


6. BlackLite

Coś dla fanów kontrastów i czarno-białej kolorystyki. Spore możliwości personalizacji, 10 opcji wyświetlania strony, wbudowane widgety (np. instagram). Nic tylko brać i blogować.


7. Brittany Light

Niestandardowa odsłona standardu minimalizmu. Brzmi skomplikowanie? Ależ skąd! To dobra opcja, kiedy chcesz prostą stronę, jakich wiele, która posiada to “coś”, czego nie ma żadna inna. Wbudowane widgety (np. do instagrama), standardowo dokumentacja.


8. Clean Blog

Maksymalnie elegancki, a jednocześnie do bólu prosty szablon. Stworzony dla koneserów minimalizmu. Niestety nie znalazłam dokumentacji.


9. Writee

Konkretna, wyrazista opcja. Sporo możliwości personalizacji, edycji kolorów i czcionek, kilka layoutów do wyboru + dokumentacja. Genialna, mocna propozycja!


10. Magnetism

Stylowe wydanie minimalizmu. Edycja kolorów, czcionek, dokumentacja, wbudowane widgety dające wiele możliwości dostosowania motywu do własnego pomysłu.


Znacie te motywy, korzystacie z nich? Jakie inne minimalistyczne szablony polecacie? Dajcie znać w komentarzach!