Ramki do zdjęć DIY z… wyprasek!

Mam dla Was genialny patent na ekspresowe ramki do zdjęć DIY! Sposób wykonania jest naprawdę prosty, ale jednocześnie daje Wam szerokie pole do kreatywnej zabawy.

Podstawą całej zabawy są tzw. WYPRASKI, czyli opakowania, z których wyłamuje się części do nowych gier planszowych. To są takie kartonowe, dziurawe plansze Czasami te dziury mają wymyślne, ciekawe kształty, dzięki czemu Wasza ramka może stać się naprawdę wyjątkowa!

Co jeszcze potrzebujecie do zrobienia ramek? Wszelakie ozdoby! Np.:

  • taśmy washi tape
  • zwykłe materiałowe tasiemki
  • samoprzylepne tkaniny (do kupienia np. w tigerze)
  • mogą też być skrawki okleiny
  • spray / farby / lakier do paznokci… do pokolorowania wyprasek
  • cokolwiek, co chcielibyście doczepić do ramki (koraliki, klamerki, brokat…)

Generalnie sky is the limit – w zdobieniu ramki ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Zobaczcie, jak mi poszło z wykonaniem ramki

Na początku wzięłam ramkę, która idealnie nadawała się do zdjęć. Aż żal byłoby ją wyrzucić. Zdecydowałam się na polakierowanie ramki białym sprayem. Możecie też wykorzystać do tego celu lakier do paznokci, farby albo możecie w ogóle odpuścić sobie ten krok. Jeśli kształt okienek w Waszej wyprasce średnio nadaje się na zdjęcia, spróbujcie połączyć kilka dziur lub sztucznie je podzielić.

Następnie zebrałam wszystkie potencjalnie przydatne materiały. I zaczęłam kombinować…

 

Zdecydowałam się na wykorzystanie zwykłych tasiemek, które przykleiłam do ramki za pomocą taśmy dwustronnej. Po oklejeniu ramki, podkleiłam docięte zdjęcia za pomocą zwykłej i dwustronnej taśmy.

A oto efekt końcowy…

Pięknie, prawda? To nie koniec! Dawno temu tym samym sposobem wykonałam kilka innych ramek. Wykorzystałam w nich głównie dwustronne tkaniny.

Wydaje mi się, że własnoręcznie robione ramki są niebanalnym pomysłem zarówno na ozdobę naszego mieszkania, jak i prezent dla rodziny. Nie tylko zdjęcia odzwierciedlają konkretne wspomnienia… Ramka sama w sobie pokazuje nasz charakter i fantazję!

A na koniec krótka sesja zdjęciowa… ramek do zdjęć