Nasze ulubione gry dla dwojga. Idealne na jesienne wieczory!

Na bank znacie to uczucie, kiedy po długim dniu siadacie na kanapie i myślicie sobie “coś byśmy razem porobili”. Coś innego niż tradycyjne oglądanie filmu. Dziś podpowiadamy Wam, jak urozmaicić chłodne jesienne wieczory. Opiszemy zarówno gry planszowe, karciane, jak i komputerowe, słowne, czy takie, które naprawdę ciężko jakkolwiek zaklasyfikować. Najważniejsze, że mogą być świetną rozrywką dla dwojga!


1. Piłkarzyki na kartce


To gra, do której mamy niesamowity sentyment. Graliśmy w nią godzinami na samym początku naszej znajomości. Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebujesz tylko kartkę papieru w kratki oraz długopis. Rysujesz “boisko”z dwiema bramkami. Każdy z Was oczywiście musi strzelić gola przeciwnikowi.

 

2. Czwórki / Four in row / 4 w rzędzie

źródło: https://buchanangalleries.co.uk/

Kupiliśmy grę Four in row w Tigerze. Z ciekawości. Nigdy wcześniej w nią nie graliśmy. Zakup okazał się być strzałem w dziesiątkę! Ta gra po prostu uzależnia. Po zakupie graliśmy w nią codziennie przez chyba miesiąc. W domu, w pociągu, w restauracji. Nosiliśmy ją ze sobą dosłownie wszędzie.

 

3. Bierki

źródło: https://www.planszomania.pl

Kto nie zna bierek? To gra z mojej szkoły podstawowej… Okazuje się, że po tyyyylu latach miło jest do niej wrócić! Wiecie, że w większość gier dziwnym trafem Leniuch częściej wygrywa? Tutaj nie ma szans! Cóż – kobiece palce zawsze wygrają w bierki z męskimi dłońmi. Jak dobrze, że jest taka gra, w którą my – kobiety – mamy pewność, że wygramy!

 

4. Kingdomino

źródło: https://www.amazon.co.uk

Nasze odkrycie ostatniego miesiąca. To gra jest wariacją standardowego domina. Zamiast oczek na kartach masz różne krajobrazy. Zamiast ciągu kafli budujesz w określonym rozmiarowo polu swoje królestwo. Liczysz punkty i wygrywasz!

 

5. Trine 2

Gra komputerowa, przygodowa. Ty i partner wcielacie się w jedną z wybranych postaci: rycerza, maga, złodziejkę. Siedzicie przy swoich komputerach, jednak gracie razem w tę samą grę. Razem chodzicie po planszy próbując pokonać wszelakie przeszkody. To gra na dłuuugie, jesienno-zimowe wieczory. Czyli w sam raz na teraz!

 

6. 20 pytań

Jedna osoby wymyśla… jakąś rzecz, albo postać, albo miejsce, albo cokolwiek chcecie! Reguły sami określacie! Druga osoba za pomocą 20 pytań, na które można odpowiedzieć TAK albo NIE, musi odgadnąć ową “rzecz”. Prosta, szybka zabawa, która daje mnóstwo powodów do śmiechu!

 

7. Statki

źródło: http://www.smyk.com/

Kolejna gra na kartkę papieru. Choć możecie też kupić jej planszową wersję. Stawiacie statki i do siebie strzelacie. Każdy z nas na pewno nie raz grał w statki w dzieciństwie. Czy rozgrywka będzie długa, czy krótka – to już zależy tylko od Was.

 

8. Worms Armageddon

Z całej serii gry komputerowej Worms najbardziej upodobaliśmy sobie edycję Worms Armageddon. Rewelacyjna, bardzo emocjonująca zabawa dla dwojga! Sterujecie armią robaczków i za pomocą przeróżnych, wymyślnych broni walczycie z drużyną przeciwną. Każda rozgrywka wywołuje lawinę skrajnych emocji powodując potoki łez albo salwy śmiechu.

 

9. Zgadnij kto to?

źródło: http://ramiz.pl

Bardzo popularna gra, którą możesz kupić dosłownie wszędzie. My mamy swoją z Biedronki. Każdy z Was wciela się w jedną z osób z planszy. Gracze na zmianę zadają sobie pytania, dzięki którym próbują zgadnąć, kim jest przeciwnik. Banalnie proste zasady, szybka rozgrywka, dużo śmiechu!

 

10. Carcassone

źródło: http://gry-planszowe.net/

Znana, kultowa gra planszowa. Podczas rozgrywki budujesz średniowieczny świat, w którym zdobywasz punkty za pomocą pionków. Można grać nawet w 5 osób, jednak tryb dwuosobowy jest równie ciekawy!


Innymi pomysłami na wspólne gry we dwoje mogą być warcaby, szachy, scrabble, jenga, oczywiście wszelakie wyścigówki, gry na PS albo Xbox. A jakie są Wasze ulubione gry na wieczory we dwoje? Chętnie poczytamy o nich w komentarzach! :)