36 pytań do zakochania DO DRUKU

Jakiś czas temu głośno dyskutowano o pewnym amerykańskim eksperymencie. Naukowcy przygotowali 36 pytań. Zgromadzono nieznające się pary i poproszone je o odpowiadanie na te pytania przez 90 minut. Ochotnicy po sesji rozmów przyznali, że zbliżyli się do siebie. Niektóre znajomości nawet zakończyły się ślubem!

Co to za magiczne pytania? Ich twórca, Arthur Aron mówi, że seria poruszanych zagadnień dąży do zmniejszenia dystansu między ludźmi. Dzięki nim para tworzy intymną relację. Rozmowa zaczyna się od błahych tematów, a kończy na wspólnym rozwiązywaniu swoich problemów.

Badanie zaczynało się od następującej instrukcji:

„Wierzymy, że najlepszym sposobem, aby zbliżyć się do swojego Partnera jest podzielenie się z nim samym sobą. Aby pomóc wam zbliżyć się do siebie, proponujemy Wam pewny rodzaj gry, dotyczący dzielenia się wiedzą o sobie. Najpierw jedno z Was czyta na głos pytanie i oboje wykonujecie to, o czym pytanie mówi, rozpoczynając od osoby, która czyta instrukcję. Następnie przechodzicie do kolejnego pytania i ponownie robicie to, o czym w nim mowa. Alternatywnie wszystkie pytania czyta jedna osoba i ona odpowiada jako pierwsza.” (Aron i wsp., 1997)

Gra może być świetną rozrywką zarówno dla nieznajomych, jak i par z długim stażem. Szczera rozmowa na nietypowe, niecodzienne tematy może niesamowicie zbliżać ludzi.

Przyznam się, że długo namawiałam Leniucha na tę grę. Chyba mężczyźni tak mają, że słowo rozmowa jakoś nie kojarzy im się z dobrą zabawą. Koniec końców obgadaliśmy wszystkie pytania. Myślałam, że nie dowiem się za wielu nowych rzeczy o moim mężu 2 lata po ślubie. Myliłam się! Rozmawiając na podane pytania często zbaczaliśmy z głównej ścieżki tematów. Poznaliśmy siebie nawzajem po raz kolejny

Polecam Wam gorąco tę zabawę zostawiając Was z pytaniami do druku… Możecie pobrać wersję PDF albo po prostu kliknąć na poniższą grafikę

Kliknij tutaj, aby pobrać pytania w wersji PDF do druku.

P.S. Grafiki tradycyjnie oparte są na zasobach  Freepik, przygotowane w programie Gravit Designer.


Graliście kiedyś już w “36 pytań…”? Jakie są Wasze wrażenia po całej sesji? Zakochaliście się? Piszcie w komentarzach! :)