Darmowe pluginy WordPress, dzięki którym Twoja strona będzie trendy!

Chcesz odświeżyć wygląd Twojego bloga? Mam dla Ciebie  niezłą paczkę inspiracji!  Pokażę Ci kilka trendów w świecie Internetu  oraz wtyczek, za pomocą których Twoja strona będzie na czasie!

 


Trend: MATERIAL DESIGN
Plugin: Materializer

Obecnie panuje moda m.in. na tzw. material design.  To styl budowania stron, który odznacza się przejrzystą kompozycją oraz priorytetem użyteczności. Proste kształty, kolory, zero zbędnych ozdobników, cieni, skomplikowanych animacji odwracających uwagę użytkownika od treści. To tak w skrócie. Jak wspomniałam – to styl tworzenia stron, który w swoich głównych założeniach będzie jeszcze aktualny przez  długi, długi czas. To nie jest chwilowa moda – to kierunek rozwoju stron internetowych. Jeśli posiadasz starszy motyw, który swoim wyglądem odbiega od współczesnych standardów – warto go odświeżyć przy pomocy wtyczki Materializer. Posiada ona bazę gotowych, zgrabnie ostylowanych elementów na stronę, takich jak przyciski albo menu rozwijane.


Trend: ANIMACJE
Plugin: Animate It!

Wspomniałam, że styl material design wyklucza skomplikowane, kłujące w oczy animacje. Jednocześnie, aby strona nie była mdła i nudna,  należy ją ubogacić delikatnymi animacjami. Poza aspektem wizualnym mają one być oczywiście filarem intuicyjności i użyteczności strony. O jakich animacjach mówimy?  O takich, jakie udostępnia nam wtyczka Animate It!.  Bardzo często z niej korzystam, polecam ją całą duszą i sercem. Posiada ogromną bazę różnorakich form animacji, jednocześnie jej użycie jest banalnie proste! Animacje? Tylko z TĄ wtyczką.


Trend: PARALLAX
Plugin: Parallax Scroll

Pozostając w temacie animacji… Chyba każdy kojarzy efekt paralaksy na stronach internetowych. Dla niewtajemniczonych – paraksa na stronie jest wtedy, kiedy przewijasz stronę w dół i widzisz, jak różne sekcje strony przewijają się z różną prędkością. Ten rewelacyjny efekt to baza wielu imponujących stron, miłych dla oka, a przede wszystkich ciekawych dla użytkownika. Moda na parallax scroll jest niemłoda i raczej długo utrzyma się w czołówce najważniejszych trendów. Parallax możecie z powodzeniem wprowadzić na każdą stronę. Coraz więcej szablonów w swojej nazwie posiada kluczowe słowo “parallax”, które oznacza dostosowanie motywu do efektu paralaksy. Jeśli  nie chcecie zmieniać szablonu – polecam plugin Parallax Scroll. Dzięki niemu  w prosty i szybki sposób dodacie paralaksę na dowolnej sekcji Waszej strony!


Trend: DWUTONOWE GRAFIKI…
Plugin: TwotoneFX

…czyli grafiki, w których wiodą dwa kontrastowe kolory. To coraz silniejszy prąd estetyczny i trzeba też przyznać, że jest całkiem interesujący. Wielkoformatowe zestawienie dwóch kolorów pasujących jednocześnie do logo może niesamowicie odświeżyć, odmłodzić stronę. Zastosowanie tego trendu znajduję głównie na stronach wizytówkach, portfolio. Choć nikt Wam nie zabroni dostosować pod niego bloga Polecany przeze mnie plugin TwotoneFX służy do nadawania dwutonowego efektu zdjęciom, które macie zaimportowane w Waszej bibliotece WordPress. Posiada kilka ciekawych opcji filtru, jest lekki i co ważne – mega prosty w obsłudze


Trend: KAFELKI
Plugin: Simple Masonry Layout

Z pewnością zauważyłyście trend kafelkowy w Internecie. Wystarczy wejść na Pinteresta albo Instagrama – wszędzie cegiełki. Coraz więcej szablonów blogowych posiada opcję kafelkowego wyświetlania postów. Szczerze? Trochę nie rozumiem tego pędu. Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Jeśli chcecie wprowadzić na swoim blogu cegiełki, polecam Wam wtyczkę Simple Masonry Layout. Jak nazwa wskazuje – jest prosta w obsłudze i wbrew nazwie – posiada całkiem spore możliwości. Jej alternatywami mogą być pluginy: WP Masonry Layout lub Post Grid.


Trend: HERO IMAGE/VIDEO
Plugin: Super Hero Slider

Duże zdjęcie/video na stronie głównej, takie na cały ekran – oto efekt hero! Idealnie pasuje do konwencji minimalizmu na stronie przy jednocześnie maksymalnej jasności przekazu. Ogrom szablonów dla WP udostępnia opcje manipulowania hero image. Internet polubił ten trend i szybko go nie odstawi na drugi plan. Najczęściej spotykamy go na stronach firmowych w postaci pełnoekranowego slidera zdjęć/filmików wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie chcesz zmieniać swojego motywu, a bardzo podoba Ci się wizja hero image na stronie głównej – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcielić tę wizję w życie! Skorzystaj z wtyczki Super Hero Slider!


Korzystacie z wtyczek, które upiększają Waszą stronę? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!